Koszyk

ZERO WASTE

 

ZERO WASTE PAKOWANIE ZERO WASTE

Czy zależy Ci na środowisku naturalnym? Nam również tak. Dlatego zastanawialiśmy się, jak my możemy pomóc, a przynajmniej mniej szkodzić, naszymi codziennymi działaniami. Poza segregacją śmieci, oszczędzaniem wody, używaniem żarówek LED itp. zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić. Dlatego opracowaliśmy nasz standardowy sposób pakowania, który minimalizuje wpływ na środowisko naturalne.

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom pakujemy przesyłki zgodnie z ideą ZERO WASTE (w skrócie generowanie jak najmniej odpadów).


Twoją paczkę zapakujemy w następujący sposób:

skropak Wypełnienie stanowi SKROPAK, chrupki - wypełniacz biodegradowalny produkowany z mąki kukurydzianej, rozpuszczalny w wodzie. Bez skrupułów możesz go rozpuścić, lub po prostu wyrzucić do kosza. Używamy również pociętych tektur z otrzymanych z dostaw kartonów.
karton Całość pakujemy w karton, materiał podlegający recyklingowi. Karton odpowiednio chroni przez uszkodzeniami oraz zapewnia dyskrecję.
 
etykieta termiczna Naklejamy etykietę adresową- papierową, termiczną – nie używamy koszulek foliowych.
taśma Karton oklejamy taśmą klejącą PCV - niestety taśmy papierowe nie do końca spełniają swoją funkcję.


Przy pakowaniu Zero Waste NIE użyjemy:

nie Wypełniaczy z foli
nie Foli bąbelkowej (o ile nie użyjemy ponownie otrzymanej z dostaw folii)
nie Foli stretch (z wyłączeniem przesyłek zagranicznych)
  zapakowana przesyłka

Oczywiście moglibyśmy użyć innych, tańszych materiałów - wypełniaczy w postaci poduszek powietrznych, czy taśm akrylowych lub odpuścić folię stretch. Jednak używane przez nas materiały, to kompromis pomiędzy ekologią, dyskrecją, bezpieczeństwem i estetyką.


Standardowo, przy pakowaniu przesyłek staramy się pogodzić względy ekologiczne jednocześnie mając na uwadze:

 

bezpieczeństwo przesyłek bezpieczeństwo pakowanych produktów – to my odpowiadamy za prawidłowe zabezpieczenie przesyłki na czas transportu, chcemy, aby docierały do Was w nienaruszonym stanie.
estetyka pakowania estetykę – chcemy, aby paczki - karton, wypełnienie, wyglądały schludnie, często zamawiacie u nas produkty na prezent,
dyskrecja dyskrecję, to podstawa w tej branży – więcej przeczytasz TUTAJ.

Może się zdarzyć, że w procesie pakowania użyjemy wypełniaczy, które otrzymujemy z dostaw od naszych kontrahentów - chcemy je wykorzystać ponownie, generując mniej odpadów.

Popularne kategorie
Nasi partnerzy
orlen paczka
DPD
Logo Inpost Paczkomaty
Logo Pocztex
blik
Logo Payu
Logo Paypal
Logo Mastercard
Logo Visa
Logo Ing
Uczestniczymy w
opineo
ceneo
trusted shops
zaufane.pl opinie konsumenckie

Weryfikacja wieku!

CZY MASZ SKOŃCZONE 18 LAT?

TAK NIE