Mięśnie Kegla - zaprzyjaźnij się z nimi!
Mięśnie Kegla, inaczej nazywane także mięśniami dna miednicy, odgrywają niezwykle ważną rolę w każdym organizmie - zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Znajdują się one pomiędzy kością łonową, a odbytem - mają kształt hamaka, który zaczyna się tuż poniżej pępka (w spojeniu łonowym), a kończy na kości ogonowej i spaja narządy znajdujące się w miednicy. Zabezpieczają narządy układu rozrodczego i wydalniczego oraz pęcherz i cewkę moczową. Mocne i zdrowe mięśnie Kegla odpowiadają więc za sprawność seksualną oraz za poprawne działanie pęcherza i zwieraczy odbytu.
To dlatego wskazane jest regularne przeprowadzanie treningów mięśni dna miednicy - zarówno przez panie, jak i przez panów. Kulki gejszy to nie tylko kobiece akcesorium! Choć zdecydowanie paniom przyniesie więcej medycznych korzyści, gdyż to też one są bardziej narażone na dolegliwości związane z brakiem odpowiedniego napięcia wspomnianych mięśni.
Przyjemność i zdrowie - korzystne działanie ćwiczeń z kulkami Kegla
Kulki gejszy to ciekawy gadżet - chociaż kojarzy się z seksualnością, nie powstał on bezpośrednio do sprawiania przyjemności, jak np. wibratory czy masażery łechtaczki. Kulki miłości przeznaczone są do treningu mięśni dna macicy, które odpowiadają także za mocniejsze odczuwanie orgazmów i szybsze dochodzenie na szczyt seksualnej przyjemności.
Jednak mięśnie Kegla trzymają w ryzach także inne organy, a ich osłabienie skutkować może nietrzymaniem moczu lub gazów, bólami kręgosłupa i dyskomfortem przy współżyciu, a w skrajnych przypadkach - nawet wypadaniem macicy. Ćwiczenia z kulkami gejszy zaleca się już młodym kobietom, profilaktycznie. Wyćwiczone mięśnie dna macicy pozwolą w przyszłości na szybszy i mniej bolesny poród, a także zniwelują ryzyko powstawania problemu nietrzymania moczu.
Regularny trening mięśni Kegla może przynieść przyjemność w sypialni obojgu partnerom. Jeśli kobieta zyska pełną kontrolę nad swoimi skurczami i będą one wystarczająco silne, może doprowadzić partnera do orgazmu bez ruchów frykcyjnych - ta sztuka nazywana jest pocałunkiem gejszy.
Jak ćwiczyć z kulkami gejszy?
Co najważniejsze - regularnie! Przez pierwsze parę tygodni ćwiczenia należy wykonywać po 10-15 minut, 3 razy dziennie. Sesje treningowe nie powinny być dłuższe - mięśnie Kegla, tak samo jak każde inne, męczą się, a po tym czasie ich zaciskanie nie będzie już efektywne. Ćwiczenia mięśni dna miednicy można wykonywać praktycznie w każdej pozycji i w każdym miejscu - w aucie, podczas oglądania serialu, a nawet w pracy biurowej - gdyż nie są one skomplikowane.
Na początku trzeba jednak zlokalizować odpowiednie mięśnie - można zrobić to podczas oddawania moczu, przerywając strumień i obserwując, które mięśnie w naszym ciele właśnie wykonały pracę. Ta technika służy tylko do zlokalizowania mięśni, gdyż trening powinno wykonywać się na całkowicie opróżnionym pęcherzu, by nie doprowadzić do infekcji dróg moczowych. Panowie mogą zlokalizować mięśnie Kegla poruszając penisem w stanie erekcji, a panie - wkładając palce do pochwy i zaciskając mięśnie wokół nich.
Trening mięśni dna miednicy polega na ich regularnym zaciskaniu - samo spięcie powinno trwać tyle czasu, co rozluźnienie, np. 3 sekundy. Kulki gejszy stanowią dodatkowe obciążenie, niczym hantle na siłowni. Ich przemyślana struktura sprawia, że wewnętrzny ciężarek porusza się przy każdym ruchu ciała, powodując skurcz. Dzięki temu samo noszenie kulek gejszy wystarczy, by odpowiednio wytrenować mięśnie Kegla - bez skomplikowanych interwałów!
Rodzaje kulek gejszy
Kulki gejszy mają przeróżne kształty, kolory, różnią się obwodami, ilością obciążników i wagą. Wszystkie jednak mają taką samą strukturę - w zewnętrznej, silikonowej otoczce ukryty jest metalowy ciężarek. Jest on osadzony na tyle luźno, że podczas poruszania zabawką można poczuć delikatne grzechotanie. To właśnie ten ciężarek delikatnie trzęsie się pod wpływem ruchów ciała i powoduje zaciskanie mięśni.
Kulki gejszy muszą być odpowiednio dobrane, by można było z nich komfortowo korzystać. Na początek zaleca się progresywne kulki gejszy, czyli modele o wymiennych obciążnikach, które w miarę postępów można wymieniać i dopasowywać do swojej aktualnej formy. Sprawdzą się także zestawy kulek gejszy - zazwyczaj są to 3 modele różniące się kształtem i rozmiarem, które możesz wymieniać w zależności od potrzeb i rodzaju aktywności. Np. podczas prasowania lub jazdy autem możesz ćwiczyć z kulkami o większej wadze, jednak na trening taneczny lub siłownię warto wybrać kulki lekkie, które nie przeciążą delikatnych mięśni. Jeśli chodzi o samą budowę kulek, pojedyncze kulki zalecane są dla pań o drobnej budowie ciała i z problemami macicy (np. z tyłozgięciem). Dla większości, nawet początkujących, modele o dwóch kulkach sprawdzą się idealnie.
Należy pamiętać, że kulki gejszy powinny być wykonane z higienicznych materiałów, takich jak silikon medyczny. Wszelkie materiałowe łączenia kulek lub sznureczki zabezpieczające są pożywką dla bakterii, a długotrwałe używanie modeli z tekstylnymi elementami może prowadzić do poważnych infekcji. Przy treningu z kulkami miłości nie należy także zapominać o najważniejszej zasadzie używania każdego gadżetu erotycznego - nawilżeniu! Wybieraj żele na bazie wody, które nie naruszą silikonowej struktury zabawki.
Tu znajdziesz wszystkie modele kulek gejszy - wybierz odpowiedni dla siebie model i zacznij trening już dziś!